Pierwszy Piknik

Krótka historia mrągowskich pikników country, czyli wszystko tym jak powstały i kształtowały się Międzynarodowe Festiwale Muzyki Country na przestrzeni czasu.

Pierwszy Piknik Country odbył się w Jeleniej Górze i Karpaczu w dniach 23 - 26 sierpnia 1982 roku. Gwiazdami z zagranicy byli wtedy Mirek Novák & „Greenhorns” (CSRS), „100 Folk Celsius” (Węgry). Już wtedy wiadomo było, że goście z zagranicy są ważnym elementem pikników country. Od 1983 roku piknik Country organizuję się w amfiteatrze w Mrągowie. Ten największy w Środkowej i Wschodniej Europie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Country, przyciągał fanów tej muzyki z całej Polski i nie tylko.

Nad malowniczym jeziorem Czos na czas festiwalu życie tętni w rytmie country. Wokół powstają kempingowe osady, wszędzie słychać gitary i śpiewy sympatyków życia w rytmie westernu. Piknik z roku na rok przyciągał coraz większą rzeszę widzów. Na scenie w Mrągowie chciały występować zespoły country z kraju i zagranicy. Wielu artystów chętnie wracało po pierwszej wizycie m.in. Western Union” & Larry Schuba (RFN), „Jim Craig (Szkocja)”, „Wilk und Friends” (NRD), „Kukuruza” (Rosja) i inne. Polskie zespoły przez Mrągowo trafiały do szerokiej publiczności. Swoimi występami publiczności porywali Tomasz Szwed, Lonstar i Paweł Bączkowski, „Strefa Country”.

Podczas XVII festiwalu zorganizowano pierwszy konkurs COUNTRY EUROPA. Nagrodę publiczności zdobyła wtedy polska grupa Colorado. Kolejne edycje nagradzały znanych i kochanych wykonawców country a w jury zasiadały światowe sławy jego gatunku, m.in. na w pierwszych edycjach Anita Cochran MC Kennard, Chad Brock. Piknik Country, co roku przyciąga wielu fanów. Od lat wiadomo, że wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.